Participants

Name Affiliation Period of stay
Luisa AndreisWeierstraß-Institut Berlin16.09.2019 – 30.11.2019
Ismael BailleulUniversité Rennes 104.11.2019 – 08.11.2019
Nils BerglundUniversité d'Orléans20.10.2019 – 03.11.2019
Gianmarco BetUniversità degli Studi di Firenze13.10.2019 – 20.10.2019
Luigi Amedeo BianchiUniversity of Trento16.09.2019 – 14.12.2019
Morris BrooksInstitute of Science and Technology Austria04.11.2019 – 15.11.2019
Yvain BrunedUniversity of Edinburgh, School of Mathematics.02.09.2019 – 11.09.2019
Zdzislaw BrzezniakUniversity of York29.09.2019 – 05.10.2019
Zdzislaw BrzezniakUniversity of York16.11.2019 – 19.11.2019
Oleg ButkovskyTU Berlin01.10.2019 – 06.10.2019
Oleg ButkovskyTU Berlin25.11.2019 – 29.11.2019
Giuseppe CannizzaroUniversity of Warwick02.09.2019 – 22.11.2019
Ajay ChandraImperial College London22.09.2019 – 26.10.2019
Leandro Chiarini MedeirosIMPA/ TU Delft16.10.2019 – 26.10.2019
Michele CoghiTechnische Universität Berlin14.09.2019 – 13.10.2019
Michele CoghiTechnische Universität Berlin29.10.2019 – 11.12.2019
Giacomo Di GesùTU Wien02.09.2019 – 19.12.2019
Henri Elad AltmanLPSM (Sorbonne Université)04.11.2019 – 18.12.2019
Dirk ErhardUniversidade Federal da Bahia02.09.2019 – 03.11.2019
Siragan GailusBoston University02.09.2019 – 19.12.2019
Andris GerasimovicsImperial College London23.10.2019 – 26.10.2019
Mate GerencserIST Austria23.09.2019 – 25.10.2019
Francesco GrottoScuola Normale Superiore16.11.2019 – 24.11.2019
Trishen GunaratnamUniversity of Bath02.09.2019 – 19.12.2019
Emanuela GussettiUniversität Bielefeld06.11.2019 – 08.11.2019
Antoine HocquetInstitut für Mathematik , Technische Universitaet Berlin20.10.2019 – 22.11.2019
Antoine HocquetInstitut für Mathematik , Technische Universitaet Berlin08.12.2019 – 13.12.2019
Illia KarabashNAS02.09.2019 – 19.12.2019
Foivos-Iordanis KatsetsiadisUniversity of Edinburgh17.10.2019 – 26.10.2019
Jacek KiedrowskiUniversity of Warwick04.11.2019 – 09.11.2019
Tom KloseTechnische Universität Berlin29.10.2019 – 19.12.2019
Roman KoteckýUniversity of Warwick19.11.2019 – 23.11.2019
Khoa LeImperial College London01.10.2019 – 19.12.2019
Zhuolin LiUniversity of Oxford17.11.2019 – 24.11.2019
Mauro MarianiHSE Moscow20.11.2019 – 13.12.2019
Mario MaurelliUniversity of York23.09.2019 – 13.12.2019
Iuliia MeshkovaSt. Petersburg State University02.09.2019 – 19.12.2019
Antoine MouzardUniversity of Rennes 116.10.2019 – 13.12.2019
Laurent PfeifferInria-Saclay27.10.2019 – 31.10.2019
Nimit RanaUniversity of York04.11.2019 – 10.11.2019
Tommaso Cornelis RosatiHumboldt University07.11.2019 – 19.11.2019
Philipp SchönbauerImperial College London03.09.2019 – 29.09.2019
Hao ShenUniversity of Wisconsin - Madison18.09.2019 – 15.11.2019
Jakub SlavikThe Czech Academy of Sciences09.11.2019 – 19.11.2019
Chenmin SunUniversité de Cergy-Pontoise18.11.2019 – 28.11.2019
Wen SunTU Berlin10.11.2019 – 15.11.2019
Markus TempelmayrTU Wien18.09.2019 – 27.09.2019
Leonardo TolomeoUniversität Bonn02.09.2019 – 19.12.2019
Baris Evren UgurcanBergische Universität Wuppertal02.09.2019 – 19.12.2019
Gennady UraltsevCornell University09.10.2019 – 20.10.2019
Yves van GennipDelft University of Technology08.11.2019 – 15.11.2019
Willem van ZuijlenWeierstraß-Institut Berlin02.09.2019 – 30.11.2019
Alden WatersUniversity of Groningen15.10.2019 – 15.11.2019
Fanhui XuCarnegie Mellon University02.09.2019 – 20.12.2019
Weijun XuUniversity of Oxford01.09.2019 – 19.12.2019
Huanyu YangFreie Universität Berlin23.11.2019 – 30.11.2019
Margherita ZanellaLUISS Guido Carli University15.09.2019 – 12.12.2019
Boguslaw ZegarlinskiImperial College London22.09.2019 – 28.09.2019
Guohuan ZhaoUniversität Bielefeld14.10.2019 – 25.10.2019

This list does not include people who only participate in workshops or the Summer School.